logo

انس با قرآن سرمایه جاودان هر مومن است

title
در آستانه شب ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی (ع) "محفل اُنس با قرآن" با تلاش پایگاه بسیج شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد برگزار شد.
🔸 در آستانه شب ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی (ع) "محفل اُنس با قرآن" با تلاش پایگاه بسیج شرکت ایده‌پردازان صنعت فولاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی این آیین با استقبال ابراهیم دادرس مدیرعامل و جمعی از کارکنان تلاشگر شرکت ایده پردازان صنعت فولاد عصرگاه چهارشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ در فرهنگسرای شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.


مدیرعامل ایده پردازان صنعت فولاد:
*ماه مبارک رمضان ماه زندگی پاک است*

ابراهیم دادرس گفت: از فرصت موجود در ماه مبارک رمضان، باید برای مقابله با هوای نفسانی استفاده شود.

در ماه مبارک رمضان، به قرائت قرآن و دعا بپردازیم. 
ماه تلنگر به غفلت و زدودن غبار دنیا زدگی از جان بندگان می‌باشد. 

وی ابراز امیدواری کرد، دلتنگی‌ها برای نزدیکی به پروردگار همانند ماه مبارک رمضان در تمامی مدت زندگی همراه حاضران در جلسه باشد.


رئیس حوزه هنری خوزستان:
*انس با قرآن سرمایه جاودان هر مومن است.*

سید شهاب الدین طباطبایی اظهار داشت: وجه تمایز ماه مبارک رمضان در نزول قرآن است

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) گفت: کسی که با قرآن انس بگیرد، دوری از دوستان و جدایی عزیزان وی را پریشان نمی‌کند. قرآن اگر با زندگی کسی ممزوج شد، خداوند به وی حیات طیبه عطا می‌فرماید. چنین کسی از عذاب خداوند به دور خواهد بود. 

طباطبایی در ادامه گفت: کسی که به دیگران و خود ظلم بکند، بهره‌ای از قرآن نمی‌برد. زیرا خود قرآن می‌فرماید: در قرآن برای آنان که ایمان دارند، شفا و رحمت می‌باشد. 

زبانی که با گناه و لهو و لعب آلوده شود، نمی‌تواند از قرآن بهره‌مند شود. اما زبانی که پاک نگه داشته شود، با قرائت قرآن شفا بخش می‌شود. 

وی درپایان، با اشاره به شب‌های قدر، حاضران را به استفاده از قرآن و محبت و اطاعت از امیرالمومنین علی (ع) برای رسیدن به خوشبختی و سعادت توصیه نمود.
 
 بر پایه این گزارش، محفل انس با قرائت قرآن، اجرای سرود جمهوری اسلامی و خیرمقدم گویی مجری   آغاز و با قرائت مجلسی آیاتی از کلام الله مجید بوسیله محمد عبادی و محمد امین صادقی از قاریان ممتاز استان خوزستان ادامه یافت؛ همچنین گروه کشوری اهل بیت (ع) با تواشیح خوانی، اجرای برنامه نمودند. حسن صفری از مداحان اهل بیت (ع) استان خوزستان نیز به مرثیه سرایی پرداخت. 

گفتنی‌است، نماز جماعت مغرب و عشا، به امامت حجت الاسلام و المسلمین شهاب الدین طباطبایی  اقامه شده و صرف افطار در تالار چند منظوره فرهنگسرای فولاد، پایان بخش این محفل با شکوه بود.

طراحی و پیاده سازی: راد وب